Orbitopatia tarczycowa

W Optomedica pracują wysoce wykwalifikowani okuliści, którzy zajmują się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzenia narządu wzroku, jakim jest orbitopatia tarczycowa.

Najczęściej kuracja przebiega we współpracy z endokrynologiem, bowiem zaburzenie tego rodzaju powiązane jest z nieprawidłową pracą gruczołu tarczycy. Przyczyną orbitopatii tarczycowej jest zazwyczaj nadczynność tego gruczołu, czego wynikiem jest zwiększenie objętości tkanek oczodołu – właśnie to sprawia, że gałka oczna wypychana jest do przodu. Trzeba przy tym przyznać, że orbitopatia tarczycowa jest nie tylko schorzeniem medycznym, które należy leczyć w ramach zachowania pełnego zdrowia, ale również szpetnym zjawiskiem, które wpływa niekorzystnie na estetykę wyglądu twarzy pacjenta.

Orbitopatia tarczycowa - diagnoza

W celu diagnostyki oraz leczenia tej choroby, w przychodni Optomedica wykorzystuje się badania okulistyczne pacjentów z zaburzeniami czynności tarczycy (w przebiegu m.in. choroby Gravesa-Basedowa i choroby Hashimoto), wg standardów Europejskiej Grupy ds. Orbitopatii Tarczycowej (EUGOGO).
Do takich zalicza się:
 • null
  pomiar wytrzeszczu,
 • null
  badanie obejmujące kompleksową ocenę okulistyczną, uzupełnioną badaniem widzenia barw,
 • null
  ocenę szpary powiek,
 • null
  badanie ortoptyczne.