Specjaliści

Agnieszka Samsel

Agnieszka Samsel

Doktor nauk medycznych, specjalista chorób oczu

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1993r).

 

W latach 1994-2014 pracowniczka Kliniki Okulistyki I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 1994-2008 nauczyciel akademicki. W 1998 roku odbyła staż w Prince Charles Eye Unit w Kings Edwards Hospital w Windsorze (Wielka Brytania). Specjalizację I stopnia w dziedzinie okulistyki zdobyła w 1997r, zaś II stopnia w 2001r.

Jako pierwsza w Polsce wykonała badania metodą Optycznej Koherentnej Tomografii (OCT) (1997r). Jest także autorką pierwszych w Polsce publikacji o metodzie OCT w okulistyce (1998r).

Wykładowca na kursach OCT. W 2004 obroniła pracę doktorską na temat zastosowania metody OCT do pomiaru grubości rogówki.

 

W latach 2008-2014 pracowała w Poradni Leczenia Zeza dla Dzieci i Dorosłych Kliniki Okulistyki przy ul.Lindleya w Warszawie.

 

Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym zeza u dzieci i dorosłych (zezy towarzyszące, porażenne, zezy po złamaniach oczodołu, w przebiegu orbitopatii tarczycowej).

 

Zajmuje się pacjentami z orbitopatią tarczycową we współpracy z warszawskimi oddziałami endokrynologii specjalizującymi się w leczeniu orbitopatii.

 

Obecnie pracuje na stanowisku kierownika oddziału okulistyki Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

 

Członkini Sekcji Strabologicznej i Sekcji Okulistyki Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Strabismological Association.

 

Jest współautorką 2 rozdziałów książkowych, autorką lub współautorką 25 publikacji naukowych oraz ponad 50 doniesień zjazdowych.